Národní týden manželství v Bethany

V týdnu od 8. do 14. února 2021 se koná již 15. ročník celorepublikové akce Národní týden manželství (NTM). Mottem letošního ročníku je téma
O manželství a dětech
. Záštitu nad NTM převzal senátor David Smoljak.

 

Čerstvé průzkumy ukazují, že epidemie koronaviru některé manželské páry sblížila, mnohá manželství ale vůči jejímu zhoubnému vlivu nezůstala imunní. Proto jsme se rozhodli zapojit se do této národní iniciativy a ve spolupráci s Maranatha z.s. a křesťanskou internetovou televizí HopeTV jsme připravili 4 zajímavé ONLINE rozhovory se vzácnými hosty:

PO 8. 2. ve 20:00 hod. RODINA – POTŘEBA NEBO PŘEŽITEK? (rozhovor s Mgr. Radkem Jonczym)

ÚT 9. 2. ve 20:00 hod. SYNDROM PRÁZDNÉHO HNÍZDA (rozhovor s PhDr. Pavlem Rausem)

ČT 11. 2. ve 20:00 hod. O ROZVODECH V COVIDOVÉ DOBĚ (rozhovor s PhDr. Jeronýmem Klimešem)

PÁ 12. 2. ve 20:00 hod. TAJEMSTVÍ PŘEŽITÍ ŽIDOVSKÉHO NÁRODA (rozhovor s Robertem Řehákem, Ph.D.)

Videozáznamy rozhovorů

Videopozvánka Radima PASSERA na Národní týden manželství v Bethany

PO 8. 2. ve 20:00 hod. RODINA – POTŘEBA NEBO PŘEŽITEK? (rozhovor s Mgr. Radkem Jonczym)

ÚT 9. 2. ve 20:00 hod. SYNDROM PRÁZDNÉHO HNÍZDA (rozhovor s PhDr. Pavlem Rausem)

ČT 11. 2. ve 20:00 hod. O ROZVODECH V COVIDOVÉ DOBĚ (rozhovor s PhDr. Jeronýmem Klimešem)

PÁ 12. 2. ve 20:00 hod. TAJEMSTVÍ PŘEŽITÍ ŽIDOVSKÉHO NÁRODA (rozhovor s Robertem Řehákem, Ph.D.)

Nabídka přednášek a webinářů

Nabídka přednášek a webinářů je však mnohem bohatší. Každý rok se v rámci tohoto týdne koná více než 100 akcí po celé ČR. Přehled všech dostupných přednášek, webinářů pro manželské páry a rozhovory naleznete na oficiálních stránkách:

Národní týden manželství

O manželství a dětech

Existuje široce zakořeněný názor, že příchod dětí do manželství nutně znamená konec romantiky a uspokojení v manželském vztahu. Mnohé páry také doufají, že příchod dětí jejich vztah stmelí a přitáhne je více k sobě. To se jistě může stát, ale ne většinou tak, jak si to pár představoval. Příchod dětí do manželství znamená více stresu, méně času na partnera i na sebe, často větší finanční nároky, zcela nové nastavení rolí a očekávání.

Na druhou stranu děti přinášejí do vztahu zcela nový rozměr altruismu, kdy se učíme pečovat o druhé, statisticky každé další dítě snižuje pravděpodobnost rozvodu a přidá manželství cca 10 let a rodiče sami podle výzkumů většinově tvrdí, že mít děti dává jejich manželství hlubší smysl a cítí se proto šťastnější. NTM otevře i další témata, jakými je manželství s dospívajícími dětmi, fenomén prázdného hnízda – manželství po odchodu a osamostatnění dětí nebo naopak pohled dětí na manželství.

Co je Národní týden manželství?

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Cílem akce je posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství a též motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství. Kromě ČR se k iniciativě připojily další země, např. Austrálie, Belgie, Irská republika, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Slovensko, Severní Irsko, Švýcarsko, Polsko a USA. Partnery NTM v ČR jsou Síť mateřských center, Společnost pro podporu rodiny, Etické fórum ČR, Asociace manželských poradců, nakladatelství Návrat domů, ACET, Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat, Asociace center pro rodinu a další organizace. Svou podporu iniciativě vyjádřila i Česká evangelikální aliance a Ekumenická rada církví.

Napište nám